LITTERATUR: - Av skjønnlitteratur er jeg midt inne i en biografi om Odd Børretzen og en bok som omhandler Shakespeare i populærkultur. Børretzen fordi jeg alltid har vært fascinert av
Skjalg Fjellheim (55) er ansatt som ny direktør for kommunikasjon og samfunnskontakt i Helse Nord. Han har siden 2015 vært politisk redaktør i Nordlys.
Lovverket i dag tek ikkje godt nok hand om dei pårørande sine behov. Kva vert forventa av dei i framtida når det tilretteleggast for meir heimetid og heimedød?
Milliongaver skaper hodebry for Helgelandssykehuset. Helgeland sykehusaksjon ønsker å samle inn penger til å skaffe Helgelandsykehuset Mo i Rana en operasjonsrobot.
Dyre kreftmedisiner, høyere valutakurser og økning i legemiddelbruk førte til en markant økning i utgiftene til legemidler i Norge i perioden fra 2018 til 2022.