AddToAny

Min normalarbeidsdag: Forsøkt svindlet - beholdt roen

En «kunde» forsøkte å svindle banken for 30 000 ved å endre på utseendet sitt litt og bruke en stjålet legitimasjon for så å prøve å ta ut kontanter fra en annen persons konto.
Siw Marit Dalheim Bårdvik beholdt roen, trykket på alarmen og holdt personen med småprat til Politiet og vaktselskapet kom.

Navn/rolle/arbeidssted:

Siw Marit Dalheim Bårdvik. Konsernhovedtillitsvalgt i Eika Gruppen AS. Er også leder av Finansforbundet avdeling Trøndelag.

Kaffe eller te?

Helt klart kaffe.

Hva har du på nattbordet?

Har ikke nattbord.

Når om morgenen begynner du å tenke jobb?

Med en gang jeg våkner, det kan være alt mellom 04-07.

Bruker du fortsatt kontanter?

Ikke i hverdagen, men har alltid noen kontanter liggende til gaver når de yngste barna skal i barnebursdag.

Nevn en jobbsituasjon som du husker spesielt godt

Vanskelig å ta frem en enkelt episode, men en der jeg husker alt som det skulle vært i går er fra min tid i DNB. For ganske mange år siden jobbet jeg i kassen hos DNB i Trondheim. En dag forsøkte en «kunde» å svindle banken for 30 000 ved å endre på utseendet sitt litt og bruke en stjålet legitimasjon for så å prøve å ta ut kontanter fra en annen persons konto. Jeg skjønte ganske raskt hva som var i ferd med å skje, klarte holde roen, trykke på alarmen og holde personen der med småprat og unnskyldninger om treigt datasystem til politi og vaktselskap kom og anholdt ham. De

Les mer

Flere saker fra Finansfokus

Valgkomiteen har sagt sitt. De vil ha Vigdis Mathisen og Arne Fredrik Håstein som ledere av Finansforbundet i tre nye år. Vi har spurt dem og de andre som er innstilt til forbundsstyret hva de mener er forbundets største utfordringer de neste tre årene og om de har et område de brenner spesielt for.
Finansfokus 10.10.2025
Psykologisk trygghet har blitt et populært begrep i dag, og er en nøkkel til å skape robuste, produktive team, om vi skal tro Trine Grønvold.
Finansfokus 10.10.2025
Det er ikke bare mennesker som må se jobbene sine truet av kunstig intelligens. Nå er det også hundenes tur.
Finansfokus 10.10.2025
Automatisering, kunstig intelligens, outsourcing og fusjoner er drivere som har gitt en kuttbølge i finans. Sist ut er Fremtind, Tryg, DNB og Sparebanken Norge.
Finansfokus 10.10.2025
Jack Zhang - grunnleggeren av fintech-selskapet Airwallex - har blitt sponsor og leverandør av finansinfrastruktur for fotballklubben Arsenal. Han er fra før sponsor for McLaren Formel 1.
Finansfokus 10.10.2025

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt