Våre Veger
03.01.2017
Et flertall i en spørreundersøkelse som Norstat har gjennomført i sju romsdalskommuner, foretrekker at E39 gjennom Møre og Romsdal blir utbygd i en alternativ trasé som har fått navnet Romsdalsaksen.
Undersøkelsen omfatter 1000 personer og utført på oppdrag fra interimsstyret i Romsdalsaksen og andre grupperinger som ønsker et alternativ til Møreaksen. 43 prosent svarer at de ønsker E39 lagt langs Romsdalsaksen, mens 36 prosent foretrekker Møreaksen. 21 prosent vet ikke. Feilmarginen er 3,2 prosent. Undersøkelsen ble gjennomført i romjula.
Les merI 11. time
Det har vært stort engasjement rundt E39-fjordkryssingen av Romsdalsfjorden de siste par månedene. Møreaksen er ferdig planlagt og skal vurderes i NTP i februar, mens den alternative Romsdalsaksen har kommet opp som et alternativ på slutten av 2016. Romsdalsaksen vil krysse Romsdalsfjorden med flytebru mellom Sekken og Hjelvik, krysse


































































































