Den norske tannlegeforenings Tidende
17.11.2016
Tannblåsemediet Dental Pearls er et naturlig kalsiumprodukt med svært gode flytegenskaper. Nå re-introduseres en forbedret utgave av pulveret fra Norge til det globale markedet.
Sigurd Oseid foran Nationaltheatret i Oslo, som man i sin tid vurderte å rense ved hjelp av produktet som også er blitt brukt til å rengjøre skulpturene i Vigelandsparken. Produktet retter seg både mot det tekniske markedet og dentalmarkedet forteller Oseid, som er Business Manager i PCC Norway AS.
Les merPå begynnelsen av 1990-tallet, står en mann foran en haug med kalsiumkarbonat på Herøya i Porsgrunn. Et vindpust får kalken til å danne en sky. Han blir nysgjerrig, og tar med seg en prøve. Ved nærmere undersøkelse i elektronmikroskop, kan man se at partiklene i kalken danner runde kuler. Hardheten blir målt til 2, 8 på Mohs skala.


































































































