Senest oppdatert mai 03, 2021
MOELV: For 15 år siden fikk Morten Berntsen besøk av et par som søkte råd. De skulle skille seg og hadde spørsmål om økonomien og om hva de skulle gjøre med huset. Begge var opptatt av at ingen ville bo på Brøttum, der de bodde nå.
- Det var fint at de var enige om noe. Begge ville bo mer sentralt, gjerne på Gjøvik, til høyere pris. Det ene tok det andre. Den største konflikten var at de bodde et sted der ingen av dem trivdes. Etter litt diskusjon kom de frem til at de heller skulle kjøpe ny bolig på Gjøvik, istedenfor å skilles. Det er jo en stund siden, og de bor sammen fremdeles, sier Berntsen og ler.
Skilsmisser er generelt sett en tøff situasjon.
- Vi har vært med når folk kjøpte boligen, da er det trist når drømmen brister. Det kan gå ganske fort. Folk ser at de får en helt annen økonomisk situasjon når de er alene. Det er krevende, ikke minst når det er unger som påvirkes, sier Berntsen.
RASK BEGYNNELSE
Han jobber som rådgiver på personmarkedet ved SpareBank 1 Østlandets filial på Moelv. Han har vært i banken siden 1987, da han litt tilfeldig søkte og fikk jobb i banken etter gjennomført verneplikt.
- Jeg var på intervju på to


































































































