AddToAny

Holder hodet kaldt

- En av mine fremste egenskaper er å holde hodet kaldt. Dette gjør at uansett om jeg møter en komplisert sak, en hysterisk kunde eller det som verre er, så er jeg klar til å hjelpe den i andre enden, sier Sondre Berg.
Navn/rolle/arbeidssted:

Sondre Berg, Forsikringsrådgiver Næring, Tryg Forsikring

Kaffe eller te?

Kaffe med en skvett fløte.

Hva har du på nattbordet?

En plastikkblomst, mobilen og en flaske vann.

Når om morgenen begynner du å tenke jobb?

På spaserturen fra hjemmet mitt til kontoret. Ca. 07:50 altså.

Bruker du fortsatt kontanter?

Kun når jeg er på tur i utlandet eller ikke er kreativ nok til å finne en skikkelig gave. Hjemme i Norge er det plastikk som gjelder.

Nevn en jobbsituasjon som du husker spesielt godt:

Noe jeg aldri kommer til å glemme er en av de første kundesamtalene jeg hadde. En person som ikke hadde vært i utlandet på mange år og var veldig urolig for at noe skummelt skulle skje. Vi hadde en fin samtale om reiseforsikring og i det jeg skulle avslutte ville jeg ønske kunde god tur «og en smertefri reise», men endte istedenfor opp med å si «håper du får en smertefull reise» da jeg la på røret. Viktig å ha tunga bein

Les mer

Flere saker fra Finansfokus

Valgkomiteen har sagt sitt. De vil ha Vigdis Mathisen og Arne Fredrik Håstein som ledere av Finansforbundet i tre nye år. Vi har spurt dem og de andre som er innstilt til forbundsstyret hva de mener er forbundets største utfordringer de neste tre årene og om de har et område de brenner spesielt for.
Finansfokus 10.10.2025
Psykologisk trygghet har blitt et populært begrep i dag, og er en nøkkel til å skape robuste, produktive team, om vi skal tro Trine Grønvold.
Finansfokus 10.10.2025
Det er ikke bare mennesker som må se jobbene sine truet av kunstig intelligens. Nå er det også hundenes tur.
Finansfokus 10.10.2025
Automatisering, kunstig intelligens, outsourcing og fusjoner er drivere som har gitt en kuttbølge i finans. Sist ut er Fremtind, Tryg, DNB og Sparebanken Norge.
Finansfokus 10.10.2025
Jack Zhang - grunnleggeren av fintech-selskapet Airwallex - har blitt sponsor og leverandør av finansinfrastruktur for fotballklubben Arsenal. Han er fra før sponsor for McLaren Formel 1.
Finansfokus 10.10.2025

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt