Khrono
28.02.2017
Meninger Studenthelse. Lederkandidat til NSO, Mats Beldo, er uenig i at det er politikerne som må definere begrepet studenthelse. Det er det studentbevegelsen selv som må gjøre, mener har.
Lørdag var Hans Christian Paulsen ute i Khrono og mener at politikerne må definere studenthelse som begrep. Det er jeg uenigi.
Les merSom studenter må vi være aktive i utformingen av et begrep som skal si noe om vår helse, samtidig som vi er nødt til å samarbeid med fagfolk. Vi må forstå hvor politikken i det stopper og hvor fagkunnskapen starter. Det som blir viktig er at vi ikke slipper rattet og lar noen andre styre, da mister vi også definisjonsmakten. Ved å selv definere begrepet får vi mulighet til å sette premissene for hva vi ønsker fra vårepolitikere.
En av våre viktigste seire de siste årene var da vi fikk tilbake studentstyringen over studentsamskipnadene. Vi vant gje


































































































