Khrono
04.04.2017
Meninger Skikkethet. Norsk studentorganisasjon svarer på beskyldningene om at de er en trussel mot studentenes rettssikkerhet når det kommer til skikkethetssaker.
I Khrono 1. april skriver nyhetsredaktør i Studvest Karoline Skarstein at Norsk studentorganisasjon (NSO) er en trussel mot studenters rettssikkerhet. Dette stemmer overhodet ikke medvirkeligheten.
Les merFørst må vi oppklare hva NSO faktisk mener om anonyme tvilsmeldinger. I innlegget blir det fremstilt som at man skal kunne være helt anonym ved innlevering av tvilsmelding - det stemmer ikke. Vi mener at studenter som varsler tvil om en medstudents skikkethet skal kunne være anonym frem til at det blir en faktisk sak forskikkethetnemnda.
Den som er skikkethetsansvarlig på institusjonen vil alltid vite hvem som har meldt inn tvilsmeldingen. NSO mener at studenten som meldte tvil kun skal være anonym frem til skikkethetsansvarlig også ønsker saken fremmet fornemd.
Det vil si - Dersom det blir en reell sak for s


































































































