Politiforum
23.08.2023
Vi trenger en fordomsfri debatt om å forebygge og bekjempe barne- og ungdomskriminaliteten. Det forutsetter en regjering som tåler å bli kritisert for manglende innsats.
Hun etterlyser nye tiltak for å hindre ungdomskrim og en debatt om vi trenger mer inngripende forebyggende tiltak - som også inneholder elementer av tvang.
Les merJeg ser situasjonen som et resultat av at Justisdepartementet i en årrekke har prioritert ned det kriminalitetsforebyggende arbeidet.
Illustrerende er den skrytefilmen daværende justisminister Anders Anundsen (Frp) fikk laget forut for kommunevalget for åtte år siden. I løpet av en 30 minutter lang film fortalte han om alt han hadde gjort i løpet av sine to år i statsr


































































































