Finansfokus
27.10.2016
Finansforbundet investerer 14,5 millioner over tre år i et nytt Prosjekt Fremtidsbilde. På landsmøtet må delegatene ta stilling til økt kontingent, ny handlingsregel og kostnadskutt.
Til tross for et solid konfliktfond på over 800 millioner kroner og en samlet netto avkastning siden 2012 på 145 millioner kroner, må landsmøtet gjøre flere nye vedtak for å finansiere Finansforbundet fremtidige ambisjonsnivå. Inntektene faller i takt med færre medlemmer, og kostnadene øker. Dette var før noen visste utfallet av forslaget i statsbudsjettet om en ekstra finansskatt for næringen, noe som vil kunne påvirke antall arbeidsplasser og antall medlemmer negativt.
Et enstemmig forbundsstyre har vedtatt et nytt ambisjonsnivå for Finansforbundet som vil bli presentert for endelig beslutning på landsmøtet i november. Forbundet ønsker å øke antall medlemmer og gjøre seg relevant for å kunne beholde sin dominerende posisjon i næringen også i fremtiden. For å finansiere forbundets ambisjoner og drift, legger forbundsstyret frem forslag til en tredelt finansiering. Stikkordene er økt kontingent, en ny handlingsregel for uttak av Konfliktfondet samt kostnadsreduks
Gå til medietEt enstemmig forbundsstyre har vedtatt et nytt ambisjonsnivå for Finansforbundet som vil bli presentert for endelig beslutning på landsmøtet i november. Forbundet ønsker å øke antall medlemmer og gjøre seg relevant for å kunne beholde sin dominerende posisjon i næringen også i fremtiden. For å finansiere forbundets ambisjoner og drift, legger forbundsstyret frem forslag til en tredelt finansiering. Stikkordene er økt kontingent, en ny handlingsregel for uttak av Konfliktfondet samt kostnadsreduks


































































































