Advokatbladet
01.02.2023
- Vårt antrekk er en del av et større bilde utad som har med tillit å gjøre, mener advokat Brynjar Østgård. Han har lagt merke til at kleskoden i bransjen endres, men mener det er viktig ikke å la det gå for langt.
Kleskoden i advokatfirmaene er ofte gjenstand for diskusjon blant unge talenter på vei inn i bransjen. Særlig i sosiale medier. Advokatbladet har derfor snakket med en rekke advokater for å få klarhet i hva man bør, og ikke bør, ha på seg på jobb som advokat.
Les mer- Vi må markere en viss respekt for klienten. Når folk søker bistand hos oss, og betaler nokså dyrt for det, må vi yte profesjonalitet i måten vi opptrer på og kler oss. Det gjelder på samme måte som at møterommene og resepsjonen skal se strøkne ut, sier partneren i Advokatfirmaet Østgård i Tromsø.
Ikledd en m


































































































