Andreassen fikk høre opptak av prekenen etter at han tok til Twitter med en rekke spørsmål til Fri tankes reportasje fra samme stevne. Han gikk fra å være kritisk til vår beskrivelse i reportasjen, til å være enig med oss.
I Fri tanke-reportasjen ble styreleder i Oase, Gjermund Eikli, konfrontert med innholdet i Godwins tale. Eikli tok den gang ikke avstand fra at krefthelbredelse kan finne sted. Men løfter om helbredelse eller proklamasjon om at dette skjedde eller hadde skjedd, tok han avstand fra, med forbehold - som han sa - om at det faktisk var det som var blitt hevdet under møtet. Han understreket at han ikke selv hadde vært til stede på møtet vi refererte fra.
Andreassen tok kontakt med Oase før han møtte Fri tanke til samtale. Han delte etter avtale en redigert versjon av vårt opptak fra møtet med Oaseledelsen, slik at også de kunne få høre hva han selv var kritisk til.
En helhetsvurdering
Fri tanke tok kontakt med Eikli for en kommentar til kritikken fra Andreassen samme dag som podkasten ble publisert. Den gang ville han vente med


































































































