Khrono
06.02.2017
Studiebarometeret. Internasjonalt ansvarlig i NSO, Christine Adriane Svendsrud, er ikke overrasket over resultatet om internasjonalisering i årets studiebarometer, på grunn av feil måte å stille spørsmålet.
Hun er mer overrasket over fremstillingen i Khrono.
Les merI dag, 6 februar, la Nasjonalt organ for kvalitet i utdanning (NOKUT) frem Studiebarometeret for fjerde gang. Overskriften til Khronos artikkel, Internasjonale studenter beriker ikke vår utdanning, er trist lesning på en mandagsmorgen. Artikkelen retter ikke oppmerksomhet mot de reelle problemene. Problemene ligger både i mangel på inkludering av internasjonale studenter ved høyere utdanningsinstitusjoner, samtmåten spørsmålene om internasjonalisering blir stilt istudiebarometeret.
Det mest problematiske spørsmålet er: Internasjonale studenter beriker det faglige miljøet påstudieprogrammet? Hadde jeg fått dette spørsmålet og ikke sett snurte


































































































