Den norske tannlegeforenings Tidende
16.02.2017
I slutten av januar var professor i samfunnsodontologi Jostein Grytten invitert til å innlede om fremtidens behov for tannleger på et medlemsmøte i Oslo tannlegeforening (OTF). Her var det også lagt opp til en bred debatt. Og den kom.
Diskusjonen fortsatte etter at debatten var over. F.v: NTFs generalsekretær Morten Harry Rolstad, universitetslektor Carl Christian Blich, NTFs president Camilla Hansen Steinum, instituttleder Jan Eirik Ellingsen, OTFs leder Kjetil Strøm (med ryggen til) og professor Jostein Grytten.
Les merI panelet satt universitetslektor Carl Christian Blich, NTFs president Camilla Hansen Steinum, instituttleder ved Institutt for klinisk odontologi ved Universitetet i Oslo, Jan Eirik Ellingsen og professor i samfunnsodontologi Jostein Grytten. OTFs leder Kjetil Strøm ledet debatten og stilte flere av spørsmålene, hvorav det første var:
- Er vi for mange tannleger?
Til dette svarte panelet ja, i hvert fall om ikke lenge. Det er den veien det går. Steinum la til at det er oppsiktsvekkende at det ikke er større forskjeller mellom by og land, når


































































































