AddToAny

Arbeidsliv - De fleste vil tilbake til kontoret - Nå har det gått over ett år med pålagt hjemmearbeid. De signalene vi har fått, forteller at de aller fleste vil tilbake til kontoret, sier hovedverneombud Stine Beate Moe og hovedtillits...

- De fleste vil tilbake til kontoret - Nå har det gått over ett år med pålagt hjemmearbeid.
De signalene vi har fått, forteller at de aller fleste vil tilbake til kontoret, sier hovedverneombud Stine Beate Moe og hovedtillitsvalgt Hans Petter Salvesen i Storebrand.

Svein Åge Eriksen

Senest oppdatert aug 31, 2021

Foto: Sverre Chr. Jarild

LYSAKER: Finansfokus besøker Storebrands hovedkontor på Lysaker 12. mai. Fortsatt er det hjemmekontor som gjelder for de aller fleste medarbeiderne. Vi treffer noen ytterst få på vår vandring. Slik blir det ikke fra det tidspunktet myndighetene opphever påbudet om hjemmekontor, men når det skjer, er det ingen som vet i dag. I mellomtiden bruker hovedverneombudet mye av sin tid sammen med prosessledelsen og teamene for å ivareta de ansattes interesser når fremtidens arbeidsplass tar form i Storebrand. Hovedtillitsvalgt deltar ved behov.

LEVENDE PROSESS

Prosessen med å utvikle fremtidens arbeidsplass startet i april i fjor. Alle ansatte har hatt muligheten til å komme med alle typer forslag via diskusjonsgrupper på sosiale medier og delta i gruppearbeid. Alt dette er blitt bearbeidet videre av prosessledelsen og de ulike teamene.

I motsetning til tidsbestemte prosjekter, er denne prosessen ikke ferdig til en bestemt dato. Storebrand utvikler nå fremtidens arbeidsplass, endrer og gjør de nødvendige tilpasninger etter hvert som de får erfaring med hva som funker, og hva som ikke funker.

Denne prosessen er ikke ferdig til en bestemt dato

KONTORET ER KJERNEN

- Kontoret er kjernen i de endringene vi nå gjør i Storebrand. Vi ønsker som ledelsen at flest mulige ansatte kommer tilbake til kontoret når det blir mulig. Samtidig har våre ansatte vist at de tok utfordringen med hjemmekontor på strak arm. Mange er godt fornøyde med å jobbe hjemme og ønsker å fortse

Les mer

Flere saker fra Finansfokus

KI-assistenter, chatboter som kunderådgivere og algoritmestyrt ledelse.
Finansfokus 10.06.2026
For mange pensjonister er fripolisen en viktig del av inntekten. En fripolise er opptjent pensjon fra en tidligere ytelsespensjonsordning i privat sektor.
Finansfokus 10.06.2026
Sverige har mer privat eierskap, og noen familier som tilfører veldig langsiktig eierskap.
Finansfokus 10.06.2026
I år øver finansnæringen ekstra mye på å nedkjempe trusler og aggresjon mot Norge.
Finansfokus 10.06.2026
PORSGRUNN: – Da Trump ble valgt høsten 2025 ble verden et mye mer uforutsigbart sted. Hans grønnlandsutspill var kanskje første skuddet som viste at verden nå var fundamentalt annerledes.
Finansfokus 10.06.2026

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt