Etter snart et år med utredning av administrativ organisering ligger rektors forslag klart: Dagens HMS-avdeling, med unntak av bedriftshelsetjenesten, skal bli en seksjon eller faggruppe som supplement til de eksisterende faggruppene ved dagens Personalavdelingen, og danner samlet sett en ny avdeling med navnet HR-avdelingen.
Hva er forskjellen på HMS, personal og HR? Spiller begreper, definisjoner og organisering egentlig så stor rolle? For oppnåelse av NTNU sine strategier og mål spiller det en stor rolle. For NTNU som kompetanseleverandør innenfor disse fagområdene spiller det en stor rolle.
I den svært kunnskapsintensive virksomheten som universitetet er, er det de menneskelige ressurser og deres kompetanse som er NTNUs største kapital og investeringsobjekt. NTNU bør synliggjøre, både på sitt organisasjonskart og gjennom sin praksis, at begrepsbruken gjenspeiler HMS og HR som vel definerte og avgrensede fagområder innenfor hver sine rammer. Til felles oppgave har HMS og HR å stadig videreutvikle NTNU som en attraktiv og helsefremmende arbeidsplass, hvor kunnskap for en bedre verden produseres.
For å få på plass en hensiktsmessig organisering av de leveransene som dagens HMS-avdeling og Personalavdelingen gir til organisas


































































































