AddToAny

Ungdommen inntar landsmøtet

Ungdommen inntar landsmøtet
Ni av 11 i NNNs ungdomsutvalg skal på landsmøtet. De vil bli sett, hørt, men ikke minst lyttet til.
- Vi snakker ikke om noe ungdomsopprør og vi har heller ikke tenkt å løpe på talerstolen uten grunn. Som andre delegater skal vi snakke varmt for våre saker og jobbe underveis i landsmøte for å få gjennomslag. Og så håper vi selvfølgelig at de andre delegatene vil støtte oss, sier Tone Bjørnestøl, leder av NNNs ungdomsvalg.



Framtida

Verdt å merke seg først som sist: Ungdommene er ikke på landsmøte som først og fremst representanter for forbundets unge. Som alle de andre delegatene er de ni valgt som delegater av sine respektive avdelinger.

- Men ja, vi kommer til å jobbe for å få gjennomslag for sakene vi mener er viktige for ungdommer, -

sier Bjørnestøl og fortsetter:

Vi opplever at vi har mye støtte rundt omkring i landet og håper på positive vedtak på landsmøte. Vi håper landsmøte ser betydningen av å ha et velfungerende ungdomsapparat, lokalt og sentralt. Vi er jo framtida og sakene våre går ikke på bekostning av andre saker, mener hun.



Les opprinnelig artikkel

Flere saker fra NNN-arbeideren

Dette har vært den beste dagen min her på bruket. Faen, noen ganger må vi bare si fra, ikke sant!
NNN-arbeideren 20.04.2026
NNN-medlemmene sakker akterut i lønnsutviklingen. Men NHO vil ikke være med på at det er lederne som stikker av med pengene.
NNN-arbeideren 20.04.2026
NNN er forbundet for deg som jobber i mat-og drikkevareindustrien. Vi er nærmere 30.000 medlemmer. Sammen med andre forbund i LO er vi mer enn 900.000 medlemmer. Forbundet ble stiftet i 1923.
NNN-arbeideren 20.04.2026
Tariffoppgjøret i 1986 endte i en historisk arbeidskonflikt. LO krevde økt kjøpekraft og 37,5 timers arbeidsuke, arbeidsgiverne ville ha moderasjon.
NNN-arbeideren 20.04.2026
Kokk- og servitørfagene stikker fortsatt av med flesteparten som søker seg til matfagene.
NNN-arbeideren 20.04.2026

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt