Norsk Skogbruk
30.06.2016

Kanalen Geokultur har over 100 millioner kritiske seere i Europa. Nå lager de et 40 minutters program om norsk skogbruk og Merete Larsmon ble programmets røde tråd.
I 14 dager fulgte det tyske filmteamet Merete på jobb som fylkesskogmester i Sogn og Fjordane og hjemme på gården i skogrelaterte situasjoner. Larsmon fikk snakke om flerbruk, biologisk mangfold, restriksjoner på fremmede treslag og både det faglige og personlige forholdet hun har til skog og skogbruk.
HENVENDTE SEG TIL KIS - Utgangspunktet var at Kvinner i skogbruket +KIS) fikk en henvendelse på Facebooksiden vår. Gerd Inger Aarnes utfordret meg og dermed ble det Vestlandet og gården vår som ble utgangspunkt for programmet om det norske skogbruket, forteller Larsmon som opplevde innspillingen som ganske intens. Geokultur er Tysklands svar på National Geographic og har holdt på i 15 år. - Med en kritisk seermasse er det svært nøye at alt skal være korrekt. Så jeg har lest meg opp på mange temaer underveis, innrømmer Larsmon, som jo i
Gå til medietHENVENDTE SEG TIL KIS - Utgangspunktet var at Kvinner i skogbruket +KIS) fikk en henvendelse på Facebooksiden vår. Gerd Inger Aarnes utfordret meg og dermed ble det Vestlandet og gården vår som ble utgangspunkt for programmet om det norske skogbruket, forteller Larsmon som opplevde innspillingen som ganske intens. Geokultur er Tysklands svar på National Geographic og har holdt på i 15 år. - Med en kritisk seermasse er det svært nøye at alt skal være korrekt. Så jeg har lest meg opp på mange temaer underveis, innrømmer Larsmon, som jo i