Harald Ulvestad og tannlegesønnen Lars Ulvestad fikk ved begynnelsen av 2000-tallet i oppdrag av 96-Klubben (venneforeningen for tannlegestudentenes Tannlegehytta ved Blankvannsbråten i Nordmarka i Oslo) å komme med et forslag til en nyutgivelse av tannlegestudentenes sangbok Dento Canto.
Den forrige utgaven, fra 1955, var ikke lenger å oppdrive etter at de siste eksemplarene ble delt ut på 1980-tallet. Sangboken ble blant annet brukt som velkomstgave ved innmelding i Studentforeningen ved Norges Tannlegehøyskole (fra 1959 Odontologforeningen) og brukt ved de fleste festanledninger - på Tannlegehytta, og også ved Mastodontball og andre sammenkomster.
- Sangboken lå sammen med pensumbøkene i skoleveska, og hørte også med til festantrekket. Det var aldri mulig å vite når det ble stemning for en sang eller to, spesielt om det var gitarspillende studenter til stede, forteller Harald Ulvestad, som gjerne ser at sangboken


































































































