AddToAny

Slik opprettholdes ølsalget

Da den 1000 kvadratmeter store butikken nær Studentsamfundet og St. Olavs hospital ble totalrenovert i 2024, ble alle avdelinger flyttet på, utenom ferskvaredisken og kjøleskapene langs vegg.
Den 200 kvadratmeter store drikkeavdelingen, var butikksjef Jon Robert Magnussens stolthet. Absolutt alle kundene måtte gjennom den på handlerunden, så alle fikk se det enorme utvalget, og impulshandelen ble ivaretatt.
Først frukt, så øl
Nå befinner ølet seg i en helt annen del av butikklokalet. De har kuttet ned på utvalget, og man kan fint gå utenom ølhyllene på vei gjennom butikken.
– Jeg likte den bedre før, men jeg ville ikke byttet tilbake. For hele butikken har jo blitt mye bedre, fastslår Magnussen.
Han er fornøyd med at Bunnpris lyttet, og tillot ølavdeling ved inngangspartiet.
– Vi ble hørt. Det er kjeden som bestemmer strukturen på butikken, men hvert bygg er jo forskjellig. Og jeg tror ikke det er så mange som har øl rett etter frukta. Det er veldig fint med Bunnpris; det går an å tilpasse lokale forhold. Det er kjempebra, synes butikksjefen.
Så lenge han passer på å gi alle bryggeriene sin avtalte plass, kan han mikse og matche som han vil i avdelingen. Og det gjør han. Det er mellom 200 og 250 ulike øl-varianter i hyllene. Det er en god del mindre enn før, men likevel nok til at utvalget er svært godt.
– Så lenge jeg forholder meg til avtalene som er inngått med kjeden, må jeg bare passe på at det er fullt og ryddig, sier Jon Robert Magnussen.
Fjerner emballasjen
Både i skapet for kjølte varer og i hylla på motstående side, står det sirlig stablet enkeltbokser side om side med multipacks.
– Du har tatt boksene ut av emballasjen?
– Ja. For det kommer til å
Gå til mediet

Flere saker fra Dagligvarehandelen

Axa müsli Frø & Kjerner er nyheten for den som liker det robust og naturlig, melder Lantmännen, som mener den er like god med melk eller yoghurt, eller som topping for ekstra crunch.
Dagligvarehandelen 16.06.2026
Matcha har raskt blitt en naturlig del av den globale drikketrenden, og interessen fortsetter å vokse. Med sin nye matchafamilie tilbyr Espresso House tre ulike smaksopplevelser.
Dagligvarehandelen 16.06.2026
En ny, oppladbar LEDlyspære fra Osram er utviklet for å gi lys også ved strømbrudd. Pæren har E27sokkel, tilsvarer 60 watt og lades automatisk mens den brukes i en lampe.
Dagligvarehandelen 16.06.2026
Jensen & Co er den første i markedet som tar Açai Bowl i sin helhet til dagligvare, og strategien er å bidra til kanalglidning, hvor dagligvaremarkedet også tar del i trenden.
Dagligvarehandelen 16.06.2026
Nyheten Gilde Karbonadedeig av svin har en mild og nøytral smak, er helt uten salt og vann, og består av 100 prosent kjøtt med lavt fettinnhold (6%).
Dagligvarehandelen 16.06.2026

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt