Ecuadors president Guillermo Lasso har erklært 60 dagers unntakstilstand i hele landet etter at presidentkandidaten Fernando Villavicencio ble skutt og drept.
Villavicencio var blant Ecuadors åtte presidentkandidater. Han ble drept på et valgkamparrangement onsdag kveld lokal tid.
Videoer i sosiale medier viste folk som søker ly og roper på arrangementet i hovedstaden Quito idet man kan høre lyden av skudd.
Villavicencio var på vei inn i en bil etter arrangementet da han ble skutt. Ifølge avisen El Pais ble det avfyrt tre skudd mot hodet hans.
Flere andre som befant seg nær Villavicencio, ble truffet av splinter og sendt til sykehus.
Politiet melder natt til torsdag om at seks personer er pågrepet, mens én mistenkt døde av skader han fikk i en skuddveksling med politiet.
- Skal ta de skyldige
President Guillermo Lasso, som ikke stiller til gjenvalg, sa før den mistenkte ble skutt og drept at den eller de som sto bak drapet, skal stilles til ansvar.
- Jeg vil forsikre dere om at denne krimin


































































































