Fagbladet
10.05.2023
Flere sjåfører mener at sentraliseringen i Posten har ført til ulønnsom styring.
Posten ønsker å samle alle sine sjåfører i et nytt selskap, med dårligere vilkår og lavere lønn. Gjennom dette grepet har Posten-konsernet mål å spare 100 millioner kroner.
Les merOver hele landet samles nå sjåfører for å gi innspill til forslaget. På et slikt møte for yrkessjåfører i Fredrikstad var tilbakemeldingene klare:
Å gi dårligere lønn og vilkår i en bransje som allerede nå mangler sjåfører, er «uforståelig».
- Det minner om det famøse grepet SAS prøvde seg på i fjor, da de ville samle pilotene i et eget selskap og svekke vilkårene deres. At Posten prøver seg på dette nå, når det er sjåførmangel i bransjen, virker lite gjennomtenkt, mener regionalt tillitsvalgt Olav Otnæs.
Alf Ragnar Olsen
3-4 postbiler for én pakke
I møtet ga flere uttrykk for at sentraliseringen av Posten har gjort at enhetene er blitt for store og uoversiktlige, og at det da blir ulønnsom styring.
Flere h


































































































