AddToAny

Mot nye horisonter

Jon Wessel-Aas' tid som advokatenes frontfigur er forbi. Hvordan den artet seg, forteller han gjerne om, i ryggmargen er han tross alt en mediemann.
I slutten av mai ble Siri Teigum valgt til å overta førersetet i Advokatforeningen, og den 15. juni mønstret Jon Wessel-Aas offisielt av etter fire år.
Wessel-Aas troppet på med munnbind og én meters avstand da koronapandemien herjet som verst i 2020. Siden har det gått slag i slag med to advokatstreiker og en flunkende ny advokatlov. Hovedstyremøter, representantskapsmøter, politiske møter, presseopptredener, debatter, høringsuttalelser og alt det andre vi ikke ser.
Nå starter et nytt kapittel for Wessel-Aas.
- Jeg kan ikke tenke meg noen bedre mulighet for en advokat å få oversikt over og innsikt i egen bransje, enn som leder i Advokatforeningen, begynner han.
- Jeg har fått mulighet til å reise rundt på besøk til de ulike kretsene, og blitt introdusert for problemstillinger som møter forskjellige typer advokater og advokatvirksomheter rundt omkring i landet. Som advokat fra hovedstaden, har dette vært utrolig berikende å få et innblikk i.
Også maskineriet som går internt i foreningen, har Wessel-Aas fått oppleve på nært hold.
- Det har vært fascinerende å se alt arbeidet som legges ned av de tillitsvalgte. Dette er travle mennesker som frivillig stiller tid og arbeidskapasitet til disposisjon. I tillegg har vi et sekretariat som er helt fantastisk. Medarbeidere som står p�
Gå til mediet

Flere saker fra Advokatbladet

«Hvor mange justismord må til for at staten innser at vi har et rettssikkerhetsproblem i Norge?». Advokatbladet er med når fire advokater tilbyr gratis rettshjelp til en liten skare av Oslos innbyggere.
Advokatbladet 19.06.2024
I to år har Selmer samarbeidet med Fontenehuset for å hjelpe mennesker med psykiske lidelser ut i arbeidslivet. - Som samfunnsaktør skal vi naturligvis bidra til omgivelsene, mener partner Thomas G. Michelet.
Advokatbladet 19.06.2024
Samarbeider med rettshjelpstiltak og advokatfirmaer for å ta forvaltningssaker og saker som trenger rettslig avklaring til domstolene. - Ønskemålet er at dette skal bli et permanent tilbud, sier Merete Smith.
Advokatbladet 19.06.2024
Da han sluttet i Schjødt for å starte sitt eget firma, bestemte han seg for å ta samfunnsansvar ved å jobbe pro bono, og ved å donere en bit av overskuddet til et godt formål. I fjor gikk pengene til innkjøp av en overvåkingsdrone i Ukraina.
Advokatbladet 19.06.2024
Da Stortinget vedtok sin innstilling til advokatforskriften, ble regjeringens forslag om egne klientkontoer for hver klient, uavhengig av beløp, sablet ned.
Advokatbladet 19.06.2024

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt