Miljøarbeider Svein Olav Skogstad ble uthengt som en illojal medarbeider i Levanger kommune, og har tidligere fått støtte hos Sivilombudsmannen.
La ned rus-tilbud
Saken startet da et tilbud til rusmisbrukere ble avviklet, og privatpersoner kom på banen og ville finansiere et nytt tilbud. Svein Olav Skogstad kommenterte utspillet i de lokale mediene, og takket for alle initiativ som kunne redde arbeidstilbudet.
Kommunen hevdet at Skogstad i denne forbindelsen hadde tatt imot pengegaver på vegne av kommunen - selv om det aldri skjedde. Levanger kommune har heller ikke svart på Sivilombudsmannens spørsmål angående Skogstads rolle i dette.
Kommunens manglende kommentar er uheldig fordi det er uklart hvilke vurderinger kommunen har lagt til grunn for tilrettevisningen, og fordi alvorlige påstander blir hengende ved ham, skriver Sivilombudsmannen.
Stevning sendt
I varselet som ble sendt fra LOs juridiske kontor i Midt-Norge til Levanger kommune 5. mai gikk det klart fram at saksøker åpnet for et for


































































































