Utdanning
15.11.2016
Dommen fra Arbeidsretten om overtid slår fast at lærere kan få etterbetalt for timene de har jobbet tre år tilbake i tid. Følg Utdanningsnytt på Facebook! En enstemmig dom fra Arbeidsretten slår fast når lærere skal få overtidsbetalt.
Utdanningsforbundet vant fram på alle punkter i saken mot KS og Østfold fylkeskommune.
Les merI dag skriver KS på sine nettsider at dersom det kommer krav om etterbetaling som følge av Arbeidsrettens dom, må det vurderes helt konkret om kravet er omfattet av dommen.
Ifølge KS gjelder dette kun lærere med redusert undervisningstid etter bestemmelsene i SFS 2213, og som har vært pålagt/har avtalt undervisning ut over lærerens årsramme for undervisning.
- " Må dokumenteres og erkjennes
Forhandlingssjef i Utdanningsforbundet, Erik Løvstad, sier til Utdanning at dersom lærere i andre kommuner enn Østfold fylkeskommune har avtalt fast overtid


































































































