Journalisten
02.12.2016
Parlamentariker Hoshyar Abdallah omtaler drapet som et tap for demokratiet og en trussel mot sannheten. Journalisten Shoukri Zeneldin jobbet i provinsen Dohuk for den lokale TV-kanalen KNN, som er eid av det politiske partiet Goran.
- Familien hans har informert oss om at liket hans ble funnet torsdag etter at han hadde vært savnet i fire dager, sier Abdul Razak Sharif, som er talsperson for Goran.
Les mer- Liket ble funnet i en ørkenlandsby i Amadiya-regionen, nord for Dohuk, sier polititalsperson Hayman Atroushi.
Parlamentariker Hoshyar Abdallah omtaler drapet på journalisten som et tap for demokratiet og en trussel mot sannheten.
Goran har 24 seter av 111 i den folkevalgte forsamlingen. Det er et av regionens tre største partier sammen med Kurdistans patriotiske union (PUK) og Kurdistans demokratiske parti (KDP). Irak anses å være et av verdens farligste steder for journalister.
Kart over Dohuk. Foto: Google Maps.


































































































