Arkitektur N
06.02.2018
I min tid som arkitekturskribent tror jeg knapt jeg har blitt mer overrasket enn da jeg skjønte at Ellen Ledsten så å si på egenhånd hadde prosjektert
... den innvendige transformasjonen av den tidligere Mills-fabrikken, nå det prisvinnende Mat- og merkevarehuset på Grünerløkka.
Og forbløffelsen ble ikke mindre da hun sa at hun ikke var arkitekt, men interiørarkitekt. Uten å henfalle til fordommer: All min erfaring både som skribent og arkitekt, har vært at interiørarkitekter er en faggruppe som kommer inn i slutten av prosjektet for å velge maling og plukke kontormøbler fra kataloger.
På Mills var det annerledes. Ikke bare var det vanlig arkitekturprosjektering og ikke bare var det skikkelig bra utført - bygget hadde også fått en helt klar ekstradimensjon ved at in
Gå til medietOg forbløffelsen ble ikke mindre da hun sa at hun ikke var arkitekt, men interiørarkitekt. Uten å henfalle til fordommer: All min erfaring både som skribent og arkitekt, har vært at interiørarkitekter er en faggruppe som kommer inn i slutten av prosjektet for å velge maling og plukke kontormøbler fra kataloger.
På Mills var det annerledes. Ikke bare var det vanlig arkitekturprosjektering og ikke bare var det skikkelig bra utført - bygget hadde også fått en helt klar ekstradimensjon ved at in


































































































