Advokatbladet
21.09.2023
Advokat Eivind Arntsen har fått med seg en av Norges rikeste investorer og bygget opp LawAI, en tjeneste som ifølge Arntsen kan norsk arbeidsrett, norsk arbeidsmiljølov og alle de sentrale dommene på området.
Tjenesten ble nylig lansert på et arrangement i Oslo.
Les mer- Sigurd Aase, som er industribygger og er mest kjent for å ha bygget opp en stor barnehagekjede, har kommet inn på eiersiden med sin erfaring og kunnskap, og satset økonomisk, sier Arntsen til Advokatbladet.
Aase eier ifølge Finansavisen femti prosent av aksjene.
- Dette kan bli stort, vi skal gjøre en revolusjon innen kunstig intelligens. Jeg satser whatever it takes, sier Aase til Finansavisen.
Advokat Eivind Arntsen er partner i Varder i Oslo, som både er et advokatfirma og et revisjonsselskap. Han er også gründer av Juridisk ABC, et nettst


































































































