Ulsteinvik Frikyrkje har blitt til i løpet av ti år. Nå kommer mellom seksti og hundre små og store når det er gudstjeneste. Årets påskeleir har utvidet kapasiteten til 120.
Våren 2018 reiste eg til Irak første gongen. Eg kom til eit land der masseutvandringa av kristne alt hadde skote fart under borgarkrig og vald i kjølvatnet av den amerikanske invasjonen i 2003.
Hva med en deilig liten frityrstekt bolle til frokost? Den kommer med godt krydret te, og slik blir denne morgensnacken en smakfull, passe usunn start på dagen.
Marcus Pedersen (24) sparker av seg skoene før han setter seg ved orgelet i Kroken kirke i Tromsø. Jeg spiller alltid med sokkene på, sier han og smiler idet føttene finner pedalene.