Utdanning
18.08.2023
I 2019 ble disse lærerne valgt inn i kommune- og bystyrer. Noen fikk til og med ordførerkjedet rundt halsen. Vi spurte hvordan det har gått. 1 Hva er din største utdanningspolitiske seier? 2 Hvilken sak har du ikke fått gjennomslag for? 3 Går du for fire nye år?
Kari Legræid
Kommunestyrerepresentant for Senterpartiet i Eidfjord i Vestland siden 2019 1 Min største utdanningspolitiske seier må vera sumaropen barnehage. Eidfjord er ei turistbygd, og mange av innbyggjarane har sin arbeidsplass innan turistnæringa. Difor meinte eg det var viktig at barnehagen var open heile sumaren, slik at det vert enklare for småbornsforeldre å få kvardagskabalen til å gå opp. I tillegg vil det då vera enklare for desse familiane å ha felles ferie med borna sine i andre periodar i løpet av året. Dette fekk me gjennomslag for. Ei anna viktig sak er at barnehageprisen blei satt til 500 kroner under makspris før 2019. Dette er noko me har oppretthalde og noko vi vil arbeida for å halda på. Eg vil også nemne vedtaket om midlar til fysiske bøker i skulen. Den saka vart einstemmig vedtatt, noko eg er veldig glad for. Eg meiner at både borna og føresette er tente med å nytta fysiske bøker på skulen og heime.
2 Eg kan ikkje kome på nokre utdanningspolitiske saker vi ikkje har fått gjennomslag for.
3 No går eg for fire nye år og stiller som ordførarkandidat for Senterpartiet for kommande periode.
Even Tronstad Sagbakken
Ordfører i Lindesnes kommune i Agder siden 2019 1 Lokalt fikk vi bevilget ti millioner kroner til å kjøpe inn nye læreverk til grunnskolen. Vi har også fått vedtatt leseplan og «Temaplan mestring», som skal legge føringer for våre prioriteringer
Gå til medietKommunestyrerepresentant for Senterpartiet i Eidfjord i Vestland siden 2019 1 Min største utdanningspolitiske seier må vera sumaropen barnehage. Eidfjord er ei turistbygd, og mange av innbyggjarane har sin arbeidsplass innan turistnæringa. Difor meinte eg det var viktig at barnehagen var open heile sumaren, slik at det vert enklare for småbornsforeldre å få kvardagskabalen til å gå opp. I tillegg vil det då vera enklare for desse familiane å ha felles ferie med borna sine i andre periodar i løpet av året. Dette fekk me gjennomslag for. Ei anna viktig sak er at barnehageprisen blei satt til 500 kroner under makspris før 2019. Dette er noko me har oppretthalde og noko vi vil arbeida for å halda på. Eg vil også nemne vedtaket om midlar til fysiske bøker i skulen. Den saka vart einstemmig vedtatt, noko eg er veldig glad for. Eg meiner at både borna og føresette er tente med å nytta fysiske bøker på skulen og heime.
2 Eg kan ikkje kome på nokre utdanningspolitiske saker vi ikkje har fått gjennomslag for.
3 No går eg for fire nye år og stiller som ordførarkandidat for Senterpartiet for kommande periode.
Even Tronstad Sagbakken
Ordfører i Lindesnes kommune i Agder siden 2019 1 Lokalt fikk vi bevilget ti millioner kroner til å kjøpe inn nye læreverk til grunnskolen. Vi har også fått vedtatt leseplan og «Temaplan mestring», som skal legge føringer for våre prioriteringer


































































































