Posthornet
04.07.2016
Forbundssekretær Eddie Ingebrigtsen i Norsk Tjenestemannslag (NTL) håper på debatt under LO-kongressen neste år.
- Jeg er veldig glad for at jeg som ung homofil ble valgt til tillitsvalgt på toppnivå i forbundet. I LO skal det være plass til alle, vi må være tydelige på at vi er mot alle typer diskriminering, sier Ingebrigtsen, som gleder seg til kongressdebatt.
Forbundssekretæren mener avsnittet om vern mot diskriminering i handlingsprogrammet må bli bedre og mer detaljert, med underpunkter som handler om likestilling mellom kjønnene, seksuell orientering, etnisitet og religion.
Handlingsprogrammet er styrende for LOs arb
Les opprinnelig artikkelForbundssekretæren mener avsnittet om vern mot diskriminering i handlingsprogrammet må bli bedre og mer detaljert, med underpunkter som handler om likestilling mellom kjønnene, seksuell orientering, etnisitet og religion.
Handlingsprogrammet er styrende for LOs arb