AddToAny

Agnes (13) driver kiosk alene

Agnes sin sommerkiosk ble ikke den iskremkiosken innehaveren hadde forventet. Det ble en matdestinasjon.
Agnes Mathilde Wagner har alltid drømt å jobbe i sommerkiosken som onkelen og noen kompiser har drevet på Frolands Verk. Da hun endelig ble 13 år og gammel nok til å ta lønnet arbeid, var det ingen av barna til kioskeierne som var interessert i å drive kiosken. Så da tok 13-åringen skjeen i egen hånd og sto for kioskdriften alene.
Agnes sin sommerkiosk har, til tross for ganske mye dårlig vær og null erfaring, blitt en kjempesuksess.
- Hun har drevet den helt alene. Det er kjempeimponerende. Det gøyeste har vært å presse henne litt og se mestringen hennes, sier moren til Agnes, Anne Torunn Wagner.

Totalansvar
Agnes har leid kioskvogna av onkelen og kompisgjengen, og innhentet tillatelse av kommunen til å stå ved badeplassen på Frolands Verk. Kiosken åpnet 1. juli, og sist hel
Gå til mediet

Flere saker fra Dagligvarehandelen

Axa müsli Frø & Kjerner er nyheten for den som liker det robust og naturlig, melder Lantmännen, som mener den er like god med melk eller yoghurt, eller som topping for ekstra crunch.
Dagligvarehandelen 16.06.2026
Matcha har raskt blitt en naturlig del av den globale drikketrenden, og interessen fortsetter å vokse. Med sin nye matchafamilie tilbyr Espresso House tre ulike smaksopplevelser.
Dagligvarehandelen 16.06.2026
En ny, oppladbar LEDlyspære fra Osram er utviklet for å gi lys også ved strømbrudd. Pæren har E27sokkel, tilsvarer 60 watt og lades automatisk mens den brukes i en lampe.
Dagligvarehandelen 16.06.2026
Jensen & Co er den første i markedet som tar Açai Bowl i sin helhet til dagligvare, og strategien er å bidra til kanalglidning, hvor dagligvaremarkedet også tar del i trenden.
Dagligvarehandelen 16.06.2026
Nyheten Gilde Karbonadedeig av svin har en mild og nøytral smak, er helt uten salt og vann, og består av 100 prosent kjøtt med lavt fettinnhold (6%).
Dagligvarehandelen 16.06.2026

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt