LO-Aktuelt
17.05.2023
Når en jobber alene hele dagen, er det viktig å kunne samles til lunsj. De ansatte i hjemmesykepleien i Sørum hjelper hverandre så alle får matpausen sin.
- Vi har en kollega som lager så deilig salat. Hun kom med ekstra mye og delte med oss på helgevakta i går, forteller Barbro Bakke, helsefagarbeider i hjemmesykepleien i Sørumsand.
Barbro og kollegene kommer strømmende inn til kontorene og kjøkkenet der seksjon Sørum i Lillestrøm kommunes hjemmesykepleie holder til. I hver sin el-bil parkerer de på plassen utenfor. Målet er å kunne spise samtidig. Både for det sosiale og for det faglige. Lunsjpausen brukes også til å utveksle viktig informasjon som må viderebringes om brukerne. Og siden de jobber alene hele dagen, er den felles lunsjen klokka
Les opprinnelig artikkelBarbro og kollegene kommer strømmende inn til kontorene og kjøkkenet der seksjon Sørum i Lillestrøm kommunes hjemmesykepleie holder til. I hver sin el-bil parkerer de på plassen utenfor. Målet er å kunne spise samtidig. Både for det sosiale og for det faglige. Lunsjpausen brukes også til å utveksle viktig informasjon som må viderebringes om brukerne. Og siden de jobber alene hele dagen, er den felles lunsjen klokka


































































































