Arbeidsmanden
01.06.2024
E18 i Telemark oppgraderes, og det er hektisk anleggsaktivitet. En drøy kilometer fra brakkeriggen som huser nesten 500 arbeidsfolk, har NAF avdeling 1 Øst åpna et nytt kontor.
Det er stor anleggsaktivitet langs E18 i nabokommunene Bamble og Porsgrunn. Mellom Rugtvedt og Langangen skal det bygges ut 17 kilometer firefelts vei, flere nye tunneler og bruer, inkludert ny Grenlandsbru.
Nye Veier er byggherre, og det franske selskapet Eiffage er hovedentreprenør på hele strekningen. Ny E18 Rugtvedt-Langangen er planlagt helt ferdigstilt i 2026.
Før den tid, er det mange anleggsarbeidere som skal sørge for at veien, tunn
Les opprinnelig artikkelNye Veier er byggherre, og det franske selskapet Eiffage er hovedentreprenør på hele strekningen. Ny E18 Rugtvedt-Langangen er planlagt helt ferdigstilt i 2026.
Før den tid, er det mange anleggsarbeidere som skal sørge for at veien, tunn


































































































