Sammen med spesialister fra leverandøren av motoren - FPT Industrial - undersøker vi om det er slitasje i motorens komponenter etter 3 500 timers hardt arbeid.
Motoren i den 315 hestekrefter sterke, grønne franskmannen kommer fra Fiat Powertrain Technologies (FPT), som har levert en 8,7 liters Cursor 9-motor til Axion 900-serien. Motoren oppfyller Stage IV-kravene med ren SCR-teknologi, og nettopp dette mener spesialistene kan tydelig merkes på motoren.
Service er overholdtManuela Martena, som er ansvarlig for kvalitetssikring hos FPT, er overrasket over i hvor god stand motoren egentlig er.
- Vi visste at motoren ville se bra ut innvendig, fordi den alltid er blitt godt vedlikeholdt i Claas sin utviklingsavdeling. Men det har overrasket oss at den ser så bra ut.
- Traktoren er alltid blitt kjørt helt til grensen, men det kan vi ikke se. Det må helt klart skyldes at serviceintervallene er blitt overhold


































































































