Hver dag går mange tusen barn i Norge på SFO både før og etter skoletid. I dag stilles det derimot ikke krav til kvaliteten på tilbudet som gis til barna, og det er store variasjoner fra skole til skole.
Når det ikke finnes overordnede mål for hva skolefritidsordningen i Norge skal tilby av innhold, er det vanskelig å si om tilbudet er bra eller dårlig. Det er viktig å redusere kvalitetsforskjellene i SFO-tilbudet og sikre god kvalitet over hele landet. Derfor foreslår vi å innføre nasjonale kvalitetskrav, både til bemanning, kompetanse og innhold.
Høyres forslag innebærer ikke at skolefritidsordningen skal være et sted for tavleundervisning. Alle er fortsatt enig om at skolefritidsordningen skal være noe annet enn skole og barnehage, og målet er ikke at det skal bli en del av skoleundervisningen. Målet


































































































