
- Det tar tid. Det er viktig å ikke miste tålmodigheten, det er ikke noe man kan løpe seg til, sa Torvatn.
Han er en av NTNU-erne som ennå har et forhold til vedtaket som førte til at det gamle NTH og AVH opphørte og eksistere, og ulike kulturer skulle forenes under NTNU-paraplyen fra 1996.
- Regn med 10-15 år
- Vi har vel ikke én felles kultur i dag heller, men etter min mening begynner det å hjelpe etter rundt 10 år. Nye ansatte, som ikke har et forhold til det som skjedde i 1996, har kommer inn. De gamle, som kanskje husket det alt for godt, er ute. Så 10-15 år må man i hvertfall regne med, mente Torvatn, som er førsteamanuensis ved Institutt for industriell økonomi og teknologiledelse, og vararepresentant til NTNUs styre.
Mens leder Torhild Forbord ved Institutt for sykepleievitenskap var bedt om å fortelle hvordan de har jobbet for å samle tre byer og tre institutter om å skape én bachelorutdanning i sykepleie, var Torvatn hyret inn for å gi et krasjkurs i kulturbygging. Forskeren er ekspert på or