AddToAny

Nytt Reime-gulv kollapset

Nytt Reime-gulv kollapset
Far og sønn hadde nettopp gått ut av bingen da uhellet skjedde. Den trasige sagaen om Reimes Tulla gulv til sauefjøs fortsetter. Enda et gulv har kollapset, og denne gangen kunne det lett gått galt.
- Både jeg og guttungen hadde akkurat gått ut av bingen. Ristene veier vel en tretti kilo og har skarpe kanter, og det er tre og en halv meter opp. Ramler du ned og får en rist i hodet, er du nok ferdig, sier sauebonde Andreas Kristoffersen i Uskedalen i Kvinnherad.

Sønnen som var med i fjøset er 5 år.

Gjelder alle

Gulvet er produsert av Reime og er av typen Tulla-gulv. Det siste halvannet året har flere gulv av denne typen kollapset, men det har vært gulv med store binger.

I fjøset til Kristoffersen er bingene 5 meter lange og 1,80 meter brede.

- Det siste gulvet som har ramlet ned er et gulv med små binger. Vi hadde tro på at det var store binger med dragere over fem meter som var i faresonen, men når små binger med lite bevegelse blant sauene ramler ned virker det som ingen kan føle seg helt sikre, sier Astrid Solberg, organisasjonssjef i Bondelaget.

- Hva med dem som har sikret gulvene slik produsenten har bedt dem om, kan de føle seg trygge?

- Reime vil ikke garantere det overfor oss. Vi har bedt om en skriftlig garanti på at de sikringstiltakene er tilstrekkelige, men det vil de ikke gi.

- Må sikre

Andreas Kristoffersen har fått utst

Les mer

Flere saker fra Bondebladet

Høye priser på diesel og gjødsel presser bønder globalt. Nå kuttes gjødsla og vekstvalg endres – noe som kan gi lavere avlinger og dyrere mat.
Bondebladet 16.04.2026
Bondebladet 16.04.2026
Sverre Lang-Ree fra Stange er ny styreleder i Norsvin. Ifølge organisasjonen ble mannen fra Innlandet enstemmig valgt. Det ble gjenvalg av Geir Brede som styrets nestleder for ytterligere ett år.
Bondebladet 16.04.2026
Unge bønder gir et tydelig signal til landbruksministeren: Uten mindre risiko og mer forutsigbare rammer stopper investeringene opp.
Bondebladet 16.04.2026
– Jeg er rimelig sikker på at de produsentene som har slitt de siste årene, ikke klarer enda en dårlig sesong, sier Egil Minde. Johannes Lindbeck
Bondebladet 16.04.2026

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt