I en høringsuttalelse til fylkeskommunen skriver Hedmark Bondelag at analysen fra Norconsult bygger på feil faktagrunnlag, og at det snarere er viktig å styrke utdanningen for jord- og skogbruk enn å svekke den.
Hedmark Bondelag mener det er viktig at det gjøres gode analyser for hva Hedmark trenger av kompetanse i fremtiden, og at det må tas med i vurderingene for hvilke tilbud som gis.
«Hedmark er et landbruksfylke med komplette verdikjeder. Det er viktig å styrke landbruksutdanningen (jord og skog) for å møte utfordringene i det grønne skiftet og den nye bioøkonomien. En samlet landbruksnæring ser behovet for økt kompetanse for å møte fremtidens utfordringer», skriver Hedmark Bondelag.
- Bondelaget vil ikke anbefale noen av de fremlagte alternativene, som bl.a. omfatter overflytting av tilbud fra Sønsterud i Åsnes og Nordstumoen på Koppang til Jønsberg


































































































