Arkitektnytt
12.10.2021
Noen ganger er den beste måten å kartlegge omgivelsene rett og slett å ta beina fatt. Ved å gå oppdager man kanskje nye sider ved en by eller et landskap, som man ikke like lett får øye på gjennom kart og tegninger.
Det er i hvert fall sånn det har vært for Espen Robstad Heggertveit og Eirik Mikal Stokke i Speed arkitekter, som har dokumentert sine gåturer på tvers av Groruddalen i boka «Walks».
Les merEgen metodikk
Boken er en del av diplomoppgaven deres «Miniature Megalopolis», som dreide seg om å utvikle en egen metodikk og tilnærminger til faget som en slags finale på et omfattende studie, som så senere ble avgjørende for at de valgte å satse på et eget kontor.
- Én av metodene er byvandring, hvor vi ved å ukentlig traversere Groruddalen lagde boken Walks, som vi nå har brukt som utgangspunkt for en serie med turer vi har gått med ulike studioer fra


































































































