Arkitektnytt
01.11.2021
- Byrommet foran Børsen skal bli grønt, levende og inkluderende. I Hav Eiendom planlegger vi for både park og næringsbygg med aktive fasader.
Dermed skaper vi både arbeids- og møteplasser i en del av Fjordbyen som i dag fremstår som inaktiv, skriver administrerende direktør Kjell Døvle Kalland i et tilsvar til Torbjørn Tumyr Nilsen.
Les merI sin kommentar, Parkvansker, i Arkitektnytt nr. 9 2021, viser journalist Torbjørn Tumyr Nilsen til debatten rundt Fred. Olsen sitt forslag om å utvikle en japansk hage på vår tomt foran Børsen i Oslo. Nilsen reiser spørsmålet om det er mulig å få til store parker sentralt byen i dag, når tomtepriser og ulike samfunnsinteresser trekker i andre retninger.
Selv om Fred. Olsen-alternativet ifølge Snøhetta riktignok ikke er en park, men «en raffinert hage» så synes vi denne diskusjonen verdifull. I Hav Eiendom har vi snart 20 års erfaring med å skape inkluderende byrom for folk i Oslo. Vi står bak publikumssuksesser som Havneprom


































































































