HK-Nytt
30.05.2024
I det dette nummeret av HK-Nytt går i trykken, er det fremdeles fire dager igjen til fristen for å stemme i uravstemningen over resultatet i lønnsoppgjøret som gjelder for store deler av varehandelen.
Bladet får du i postkassa etter at medlemmene har sagt sitt. Dermed har vi ikke noe annet valg enn å skrive om resultatet som Handel og Kontors forhandlingsdelegasjon fikk til i meklingen med arbeidsgiverorganisasjonen Virke og ta et forbehold om at det må godkjennes først.
Det har vi gjort mange ganger før, men denne gangen tar vi det langt fra for gitt at et flertall av medlemmene stemmer ja til det HK kom hjem med etter meklingen 30. april. For denne gangen har flere lokale fagforeninger anbefalt sine medlemmer å stemme nei. De mener at mekl
Les opprinnelig artikkelDet har vi gjort mange ganger før, men denne gangen tar vi det langt fra for gitt at et flertall av medlemmene stemmer ja til det HK kom hjem med etter meklingen 30. april. For denne gangen har flere lokale fagforeninger anbefalt sine medlemmer å stemme nei. De mener at mekl


































































































