Tirsdag 21. mars ble det åpnet et nytt robotfjøs på Nevland gård Gjesdal i Rogaland. Forrige gang det ble åpnet nytt fjøs på gården var i 1959.
Per og Margunn Nedrebø har satset tungt på gården, og investert både i mer jord og i nytt fjøs. For å få det til, måtte de ha neste generasjon med på laget.
- Å bygge nytt fjøs er ikke gjort over natten. Vi begynte å planlegge i 2014. Vi hadde kjøpt nabogården, og så at det ble trangt i det gamle. Vi hadde nok dyr til å tenke på nytt fjøs, men det var ikke så lett. Vi hadde kjøpt nabogården, som jo kostet penger. Banken sa vi ikke fikk lån til nytt fjøs. Så snakket vi mer alvorlig med sønnen vår Vidar. Han og Hanne Marte var klare på at de ønsket å være med for å overta en gang. De ønsket å være med å finansiere et nytt fjøs for framtiden, sier Margunn Nedrebø.
Det ble gjort på den måten at sønnen og svigerdattera investerte i selve bygget, mens Per og Margunn Nedrebø investerte i alt som er inne i


































































































