AddToAny

Et hjem i hver by

Et hjem i hver by

Du må ikke bo på et upersonlig hotell og håpe at handikaprommet holder hva de lover. Ingrid Thunem velger heller å leie en privat leilighet gjennom Airbnb.

Ingrid Thunem fra Tromsø er glad i å reise og har alltid vært mye på farten, ikke minst som konkurransesvømmer i internasjonal toppklasse gjennom flere år. For henne har privatutleie-tjenesten Airbnb åpnet nye feriemuligheter.

- Når du leier leilighet, får du kjøkken og stue. Du får det mer hjemmekoselig og kan slappe bedre av. Du kan også lage mat hjemme, så du slipper å spise så mye ute. Det gjør at du sparer ganske mye på reiseutgiftene, forteller 27-åringen, som ble kåret til årets funksjonshemmede svømmer i 2015/2016-sesongen av Norges Svømmeforbund.

Før var hovedmotivasjonen for å velge Airbnb at hun fikk råd til flere reiser hvert år. Men etter å fått mer erfaring med tjenesten, har hun funnet enda en god grunn:

- Du bor plutselig der hvor folk bor, i et boligområde og ikke i sentrum på et hotell. Da får du et helt annet inntrykk av en by, sier Ingrid.

Dette mener den reiseglade tromsøværingen gir en helt unik ferieopplevelse.

- Da vi var i Paris, bodde vi ikke langt fra hovedgatene. Men det var en helt annet stemning, for der bodde franskmennene selv. Og vi ble behandlet som franskmenn, og alle i butikkene snakket bare fransk. Det var en mye mer autentisk opplevelse av Paris enn det stressende hotellet i hovedgata der alt er litt for snobbete, utdyper hun.



Direkte med utleier

Nettsiden Airbnb fungerer som en møteplass for alle som vil leie ut leiligheten sin, eller deler av den, i en bestemt periode, og alle som leter etter et sted å overnatte. Her kan du søke opp hvor du vil reise, i hvilket tidsrom.

Og du kan huke av på enkelte ønsker - som for eksempel at leiligheten skal være tilrettelagt for rullestolbrukere.

- Man må gjerne presentere seg selv litt, og si

Gå til mediet

Flere saker fra Handikapnytt

«Yngreomsorgen». Ordet som kunne vært et honnørord er plutselig i ferd med å bli et synonym for en reell trussel mot den norske velferdsstaten.
Handikapnytt 29.04.2026
Den 8. juni gikk Stolthetsparaden i Oslo.
Handikapnytt 09.06.2024
Ikke la deg lure av pustemaskinen. Ingrid Thunem (34) har en arbeidskapasitet som kan ta pusten fra de fleste. - Det er viktig for meg å være aktivist, sier de.
Handikapnytt 24.11.2023
Et parkeringsbevis for forflytningshemmede trenger ikke ha et synlig stempel fra kommunen, fastslår Parkeringsklagenemnda.
Handikapnytt 27.09.2023
(NTB-TT:) Aktive paralympiere vil ikke at russiske og belarusiske idrettsutøvere skal få være med i Paralympics i Paris til sommeren.
Handikapnytt 27.09.2023

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt