Akershus Traktor startet opp med sju ansatte i en låve. I dag er de en av de største aktørene i landbruksbransjen i Norge, med over 28 avdelinger og mer enn 150 ansatte over hele landet. Omsetninga nærmer seg en milliard kroner, og resultatet i fjor var om lag tre prosent av omsetninga. Selskapet er offensivt, og bare i år har de åpnet tre nye avdelinger, i Follo/Sarpsborg, på Toten og i Steinkjer. Etableringene skjer i områder med stor landbruksproduksjon.
- Jeg vet ikke om det finnes en suksessoppskrift som det bare er å kopiere. Men vi er en liten organisasjon, og det gir noen fordeler når det kommer endringer, som vi har sett mye av i den senere tida. Å være i stand til å snu seg raskt, har vist seg å være et fortrinn, i alle fall for oss, forteller Ole Hveem.
Profesjonelle kunder forventer merSjefen hos Akershus Traktor forteller videre at satsinga på entreprenører og kunder som driver utenfor landbruket, har vært viktig.
- Leveranser til snørydding, og vedlikehold som kosting og renhold av gater, er noe vi vil være med på. Mange kunder har krav om oppetid og responstid i sine


































































































