Utdanning
01.12.2017
Hver søndag i to år publiserte Magne Raundalen tekster på Facebook-siden sin. Nå er 63 av disse tekstene utgitt i bokform.
Magne Raundalen har kommet med ny bok, «Magne på søndag». Dette er en bok litt utenom det vanlige til en forsker å være. Det er en samling tekster publisert på Facebook hver søndag i løpet av et drøyt år.
Raundalen har skrevet en rekke fagbøker og fagartikler om utsatte barn og unge, ikke minst faglige veiledninger for denne gruppen. Alt preget av stort engasjement, kunnskap og klokskap. Og han har holdt på lenge, et helt yrkesliv, uten stopp, helt tilbake til NRKs tidligste fase der han sammen med Åsa Gruda Skard fortalte det norske folk hva god barneoppdragelse burde innebære
Gå til medietRaundalen har skrevet en rekke fagbøker og fagartikler om utsatte barn og unge, ikke minst faglige veiledninger for denne gruppen. Alt preget av stort engasjement, kunnskap og klokskap. Og han har holdt på lenge, et helt yrkesliv, uten stopp, helt tilbake til NRKs tidligste fase der han sammen med Åsa Gruda Skard fortalte det norske folk hva god barneoppdragelse burde innebære


































































































