Fagpressenytt » Nyheter » Arkiv » 2010 » 02 februar » Ny og i nyhetene

Redaktør: Berit Nyman

Telefon: 93 43 33 45
bn@fagpressen.no

Fagpressenytt

Besøksadresse:

Akersgata 43
0158 Oslo

Telefon: 24 14 61 00

Ny og i nyhetene

Bladet Billedkunst har endret format og design fra første utgave i 2010. Fagbladet leverte dessuten debatten om utsmykningskonkurransen som ingen norske kunstnere fikk delta i.

Kortere, smalere og mye tykkere er Billedkunst fra og med nr. 1/10.

Debatten om hvorfor ingen norske kunstnere ble invitert med i konkurransen om utsmykning i den nye delen av regjeringskvartalet i Oslo, engasjerer. Den fylte mesteparten av morgensendingen i Kulturnytt på NRK P2 tirsdag morgen, og stoffet hadde Kulturnytt fått fra fagpressebladet Billedkunst.

– Det er spennende å prøve seg med å gi de gode sakene en større plattform, sier redaktør Ingvill Henmo til Fagpressenytt. Hun lyktes svært godt denne gangen, med hovedoppslaget fra det første nummeret med nytt format og oppfrisket design.

37x28 cm med brett på midten, har vært formatet for Billedkunst de siste ti årene. Sidetallet har ligget på 28.

– Nå er vi "krympet" med fem cm i høyden og fire i bredden, men lager til gjengjeld et blad på 52 sider! sier redaktør Ingvill Henmo.

Kommentarer til artikkelen

Legg til ny kommentar:
  • Vis respekt for andre lesere og omtalte personer. Kommentaren kan være inntil 1000 tegn.

Mediamening

Tilpasset søk