Fagpressenytt » Nyheter » Arkiv » 2008 » 02 februar » Nye Finansfokus er klar

Redaktør: Berit Nyman

Telefon: 93 43 33 45
bn@fagpressen.no

Fagpressenytt

Besøksadresse:

Akersgata 43
0158 Oslo

Telefon: 24 14 61 00

Nye Finansfokus er klar

Bladet Finansfokus har gjennomgått en svært grundig omlegging. Resultatet foreligger nå, etter over et halvt års strategisk utvikling.

Hva er det som er 29,7 cm høyt og 22,9 cm bredt, og går i blått og hvitt? Ikke det finske flagget, men derimot førsteutgaven av Finansfokus – etter at alt er endevendt i fagbladet til medlemmene i Finansforbundet.

– Vi ønsket å gjøre en grundig jobb. Når vi nå kan bla i resultatet, opplever at vi har klart å finne fram til både et format og et uttrykk som innebærer kvalitetsheving på de fleste områder, sier redaktør Svein Åge Eriksen.

Han inviterte tidlig bladutvikler Flemming Sørensen til å ha en viktig rolle i prosessen, og har gjort utstrakt bruk av leserpanel og ulike rådgivere. Med bare halvannet årsverk i redaksjonen, inkludert redaktør, har han knyttet noen frilansere fast til redaksjonen, og håper å kunne bruke dem over lang tid, til dedikerte oppgaver.

Eriksen ser fram til en evalueringen av det første nummeret.

– Så langt har tilbakemeldingene vært veldig positive, men vi regner jo med noen justeringer før vi finner formen helt, sier Svein Åge Eriksen.

Det nye bladet får åtte årlige utgaver, med 36 sider hver gang.

Nøkkelord:

format, redaktør, redesign
Mediamening

Tilpasset søk